Rejs trwał: 964 dni 16 godz 20 mim 00 sek

 

Jeśli Kraków to opowieści o... morzu. Natalia odwiedziła dziś Radio Kraków i opowiedziała w programie na żywo o wszystkim co naj... Co to było? Posłuchajcie:

 

Dorzucamy też krótkie nagranie video:

To nie był zwykły wywiad w radio Szczecin. Tym razem Kasia Wolnika-Sayna stworzyła piękny reportaż - zbiór naszych wspomnień, dźwięków, fragmentów naszego bloga. A opowieść snuje Natalia i Wojtek. Usiądźcie wygodnie w fotelu i posłuchajcie:

 


Zaraz po reportażu w studio Radia Szczecin o naszym podróżowaniu i własnym opowiadali Mirosław Lewiński i Grzegorz Skorny.

 

Link do Radia Szczecin z reportażem: "7 kontynentów, 4 oceany" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny

 

Serdecznie zapraszamy na naszą prelekcję pt. "Durban – kultura, natura i smak" która odbędzie się już w najbliższy piątek, 6.04.2018 o godz. 18.00 w sali Biblioteki Publicznej Mediateka, plac Teatralny 5 we Wrocławiu.

Prezentacja odbędzie się w ramach festiwalu podróżniczego "Równoleżnik Zero" (zobacz stronę festiwalu). W ciągu godzinnej prelekcji opowiemy o nowoczesnym mieście Durban, o przepięknym wodnym świecie uShaka, o tym jak dziś wyglądają Zuluskie wioski, o tym jak Marcin rzucił się w stu metrową przepaść oraz gdzie można podejrzeć w naturze Wielką Piątkę afrykańskich zwierząt.

Gwarantujemy setki zdjęć, jeden ciekawy film i odpowiedzi na trudne pytania. A potem zabierzcie nas do knajpy... :)

Do zobaczenia we Wrocławiu
Wojtek i Natalia

To jeden z największych festiwali podróżniczych w kraju. W sali kinowej Domu Kultury w Gryfinie zasiadło dużo ponad sto osób. Ale to nas nie stremowało i przez godzinę opowiadaliśmy o naszych przygodach podczas podróży dookoła Świata. Wystąpienie okrasiliśmy mnóstwem zdjęć i kilkoma krótkimi filmami. Oczywiście w godzinę nie sposób opowiedzieć o całej podróży, dlatego skupiliśmy się na miejscach do których trudno dotrzeć. A były to: Patagonia, wyspa Puka-Puka, Beveridge Reef, Niue i Vanuatu. Zebraliśmy dość głośne brawa a pytań w kuluarach było co niemiara.

Atmosfera była super, a oglądanie innych prelegentów inspirujące.

Organizatorom dziękujemy.

 

Na portalu żeglarskim TawernaSkipperów.pl pojawił się artykuł opisujące nasze przygody podczas rejsu dookoła Świata. Zachęcamy do czytania:

Zobacz: Wassyl, czyli najdłuższą trasą dookoła świata - artykuł w Tawernie Skiperów.

Wojtek przebywając na chwilę w Szczecinie odwiedza studio Radia Szczecin. Co z tego wynikło posłuchajcie sami:

Wojtek przebywając na chwilę w Szczecinie odwiedza studio Radia Szczecin. Co z tego wynikło posłuchajcie sami:

Miło nam poinformować, że w najnowszym Magazynie Wiatr (wrzesień 2017) opublikowany został artykuł Wojtka o Wyspach Towarzystwa.

Aby poczytać:

Życzymy miłej lektury.

 

 • MagazynWiatr_09_2017-17
 • MagazynWiatr_09_2017-18
 • MagazynWiatr_09_2017-19

Miło nam poinformować, że w najnowszym Magazynie Wiatr (sierpień 2017) opublikowany został artykuł Wojtka o Wyspach Tuamotu.

Aby poczytać:

Życzymy miłej lektury.

 

 • MagazynWiatr_08_2017-1
 • MagazynWiatr_08_2017-27
 • MagazynWiatr_08_2017-28
 • MagazynWiatr_08_2017-29
 • MagazynWiatr_08_2017-30

Patrycja o rejsie w Gazecie WyborczejPatrycja korzystając z naszego "zimowania" odwiedziła rodzinny dom w Częstochowie, a tam podzieliła się przeżyciami z rejsu w lokalnym oddziale Gazety Wyborczej. Co z tego wyszło? - poczytajcie sami: Częstochowianka płynie dookoła świata. "Spotkała mnie przygoda życia"

Trochę już wody w naszych kranach upłynęło odkąd opuściliśmy Chile i wody Patagonii. Jeśli chcesz sobie odświeżyć co tam przeżyliśmy i zobaczyliśmy zapraszamy do lektury czasopisma Magazyn Wiatr.

 

Zobacz:

 • MagazynWiatr_08_2016-1
 • MagazynWiatr_08_2016-28
 • MagazynWiatr_08_2016-29
 • MagazynWiatr_08_2016-30
 • MagazynWiatr_08_2016-31
 • MagazynWiatr_08_2016-32

W majowym Magazynie Wiatr ukazał się artykuł Wojtka Maleiki pod tytułem "Wassyl nadaje z Patagonii - łączność z dalekiego morza". Zachęcamy do lektury:

Całe wydanie magazynu Wiatr z serwera wydawcy (PDF, str. 18-21)

Czytaj więcej: Wassyl nadaje z Patagonii - artykuł w Magazynie Wiatr

W Magazynie Wiatr ukazał się artykuł Wojtka Maleiki pod tytułem "Jacht Wassyl Na Cabo Verde". Zachęcamy do lektury:

1. Tylko artykuł Wojtka z naszego serwera (PDF)

2. Całe wydanie magazynu Wiatr z serwera wydawcy (PDF, str. 32-35)

Mówili o nas w Radio Szczecin... posłuchaj:

 

 

Tak na gorąco... kilka medialnych relacji z pożegnania jachtu:

1. Teleexpress (od 09:21)

 

2. Kronika Szczecińska (od 06:28)

2 lipca 2015 w wieczornym wydaniu Kroniki Szczecińskiej wzmianka o naszym rejsie. Wprawdzie z długiego nagrania pojawiło się jedynie kilkanaście sekund, ale jakże ważnych. Zachęcam do obejrzenia (od 17:28).

 

 

 

Ciekawy artykuł zapowiadający naszą wyprawę ukazał się w lipcowym wydaniu Magazynu Wiatr. Jego autor i uczestnik wyprawy Wojtek Maleika opisuje dlaczego chcemy popłynąć w daleki rejs, jaka jest trasa, załoga i... poczytajcie sami.

 

 

 

 • MagazynWiatr_07_2015-4
 • MagazynWiatr_07_2015-5

Radio szczecin pisze o naszej wyprawie na swoich stronach i opowiada na swoich falach. Przejdź do artykułu i wysłuchaj migawki reportażu.

O naszej wyprawie napisali także w Gazeta.pl. Co dokładnie? Znajdziesz pod tym linkiem dodatkowo zrzut ekranu:

 

 

 

O naszej wyprawie napisali także w Gościu Niedzielnym. Co dokładnie? Znajdziesz pod tym linkiem dodatkowo zrzut ekranu:

 

 

 

O naszej wyprawie napisali także na stronie szczecin.eu. Co dokładnie? Znajdziesz pod tym linkiem dodatkowo zrzut ekranu:

 

 

 

O naszej wyprawie napisali w Kurierze Szczecińskim. Co dokładnie? Znajdziesz pod tym linkiem. dodatkowo zrzut ekranu:

 

 

 

21 marca Wojtek odebrał nagrodę im. kpt. Wiktorowicza. Opisały to szeroko media, załączamy jedną  informacji prasowych (Gazeta Wyborcza Szczcin).

Fragemnt notki prasowej:

Kapitan Wojciech Maleika odebrał w Warszawie Nagrodę im. Kapitana Leszka Wiktorowicza – wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży”, wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy.

Kapitan Wojciech Maleika i załoga „Kapitana Głowackiego” zwycięstwem w The Tall Ships’ Race 2014 zapisali się w historii polskiego żeglarstwa i nawiązali do wspaniałych tradycji „Daru Pomorza”, „Daru Młodzieży”, „Pogorii” i „Fryderyka Chopina”, które odnosiły spektakularne zwycięstwa w tych regatach.

Nagrodę przyznano „za umiejętne dowodzenie, najwyższy żeglarski kunszt, oraz postawę, która jest wzorem dla młodych adeptów żeglarstwa, co doprowadziło do zwycięstwa w The Tall Ships’ Race 2014 żaglowcem „Kapitan Głowacki”, dzięki czemu [kpt. Wojciech Maleika] znalazł się w jednym szeregu z legendarnymi kapitanami wielkich rejowców „Daru Pomorza”, „Daru Młodzieży”, „Pogorii” i „Fryderyka Chopina”.

Czytaj więcej: Wojtek odebrał nagrodę im. kpt. Wiktorowicza

Witr i Woda - o rejsie Wassyl360Urbi et Orbi, czyli z łaciny miastu i światu, tak oficjalnie ogłosiliśmy na targach WIatr i Woda w Warszawie, że wyruszamy w daleki trudny rejs dookoła Świata. A to wszystko 15.02.1015 roku, na głównej scenie w obecności tłumów (no dobrze, w obecności wielu fanów i przystających zwiedzających). 

Dodatkowo na stoisku zaprzyjaźnionych firm -  Smarta oraz CMS (za co im dziękujemy)  rozdawaliśmy nasze ulotki.

Machina propagandowa ruszyła...

Czytaj więcej: Informujemy publicznie o wyprawie na targach Wiatr i Woda

Ciekawy artykuł bo pozbierane są wątki z różnych źródeł i stworzyły trochę śmieszną całość. Ale nasz rejs jest dalej promowany i to w trójmieście - to dobrze.

Podaję link do artykułu w "Nasze miasto Gdańsk".

A poniżej screen jeśli by link przestał działać.

Czytaj więcej: O nagrodzie Wiktorowicza dla Wojtka i naszym rejsie w "Nasze Miasto Gdańsk"

 

30 stycznia 2015 w Kurierze szczecińskim redaktor Andrzej Gedymin przybliżył postać Wojtka Maleiki. Wspominamy też tam o naszej wyprawie. Zachęcamy do lektury...

Czytaj więcej: Kurier Szczeciński - notka historyczna o Wojtku Maleice i zajawka naszego rejsu

Radio Kaszebe o nagrodzie Wiktorowicza którą otrzymał w 2014 roku Wojtek Maleika. Fajnie się tego słucha - może trzeba relacje z naszego rejsu także nadawać w radio Kaszebe?.

 


Materiał udostępniony dzięki Radio Szczecin.

Znów się z prowadzącą audycję Kasią rozmarzyliśmy o naszej wyprawie...

Słuchając dowiesz się dlaczego chcemy płynąć, czego się obawiamy i co musimy poświęcić.

 

Materiał udostępniony dzięki Radio Szczecin.

Audycja wyemitowana pod koniec sierpnia, ale kolejne rejsy i zabieganie nie pozwoliły wcześniej przygotować materiału na naszą stronę. Na szczęście jest, o tym jak najmniejszym żaglowcem pokonaliśmy wielką flotę w The Tall Ships Races 2014. Aż łza się kręci na same wspomnienia. Zatem weźmy popcorn do ręki i colę w szklaneczce i posłuchajmy:

 


Materiał udostępniony dzięki Radio Szczecin.

No i zaczęło się - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy... czyli zaczynamy nagłasniać nas rejs. A co...chcemy dzielić się z innymi naszymi marzeniami i opisywać ich realizację, może natchniemy innych do działania.

Byliśmy, czyli byłem w Radio Szczecin w programie Radiowej Szkoły pod Żaglami. A o czym tam rozmawialiśmy możesz posułchać klikają play poniżej:

 

Materiał udostępniony dzięki Radio Szczecin.


Wyprawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Partner wyprawy.

 


Partnerzy medialni:

         
 


O wyprawie przeczytasz także w:
     Rejsuj.pl                             
 

 


 

7 continents 4 oceans - the longest way around the Wolrld.